Tomokazu Harimoto vyhrál ve svých čtrnácti letech Czech Open a stal se nejmladším vítězem turnajů World Tour v celé její historii!

Harimoto ve finále po velkém boji udolal legendárního Timo Bolla 4:2 a potvrdil, že jeho poslední úspěchy nebyly náhodné. Byl agresivnější a důraznější a koncovku šestého setu již nepustil.

„Jsem velmi šťastný,“ dokázal říct po zápase lámanou angličtinou.

Boll, který otočil v osmifinále nepříznivý stav 1:3 na sety a 4:8 proti Xue Fei, bral porážku sportovně.

„Nedá se nic dělat. Je působivé sledovat, jak se Harimoto každý měsíc zlepšuje. Nikdy bych nevěřil, že je možné být ve čtrnácti letech takto fyzicky a herně vyspělý. Velký respekt, ten chlapec je opravdu velmi snaživý,“ uvedl po finále Boll.

Ženská dvouhra byla v režii japonských stolních tenistek. Favorizovaná Kasumi Ishikawová prohrála s Mima Itoovou 1:4. Obě hráčky si tak vyměnily pořadí z nedávného Bulgaria Open.

„Minulý týden jsem v Bulharsku vyhrála čtyřhru, ale ve dvouhře jsem byla stříbrná. Teď se mi poprvé na turnaji World Tour podařilo vyhrát obě soutěže. Jsem šťastná, ale také hodně unavená,“ řekla po zápase Mima Itoová.

V deblových soutěžích si prvenství zajistily dvojice Patrik Franziska a Jonathan Groth v mužích a Nina Hayatová, Mima Itoová z Japonska mezi ženami.

ITTF World Tour Czech Open, Olomouc

Výsledky

Dvouhra mužů, finále: Tomokazu Harimoto (Jap.) – Timo Boll (Něm.) 4:2 (3,-4,-8,9,6,9).

Dvouhra žen, finále: Mima Itoová (Jap.) – Kasumi Ishikawová 4:1 (5,13,3,-9,4)

Čtyřhra mužů, finále: Patrik Franziska (Něm.), Jonathan Groth (Dán.) – Jin Ueda, Maharu Yoshimura (Jap.) 3:1 (6,-8,9,8).

Čtyřhra žen, finále: Nina Hayatová, Mima Itoová (Jap.) – Matilda Ekholmová (Šv.), Georgina Potaová (Maď.) 3:2 (8,-8,-8,6,6).

Kompletní informace o Czech Open najdete zde:

Krátké video z finále zde:

O AUTOROVI

Jan

Spolumajitel firmy STEN marketing, která je výhradním zástupcem značky BUTTERFLY v České republice. Spolu s Petrem Korbelem provozují od roku 2001 obchody vše na stolní tenis.cz. Vystudoval management sportu na UK v Praze. Stále aktivní i za stolem, momentálně v Extralize v dresu Elizza Praha.